poniedziałek, 4 czerwca 2018

Dzień Dziecka

W tym tygodniu kolejne ważne święto-Dzień Dziecka!!!

Troszkę się rozmarzyliśmy i rozmawialiśmy o naszych ulubionych zabawach i wymarzonych zabawkach.

Poruszyliśmy temat "Praw dziecka"-wiemy, że wszystkie dzieci mają prawo do rodziny, do nauki, do służby zdrowia czy do dachu nad głową.W środę mieliśmy ciekawego gościa-przyszła do nas pani Ewa-mama Wilhelma, która ma bardzo ciekawe hobby, a mianowicie-maluje obrazy.Opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy, np. dowiedzieliśmy się, że istnieją specjalne pędzle do malowania chmur!

Razem z panią Ewa nauczyliśmy się mieszać kolory, np. niebieski wymieszaliśmy z żółtym i powstał kolor zielony.Pani Ewa pokazała nam również jak wygląda prawdziwe płótno malarskie, a my mieliśmy okazję wykonać małe arcydzieło :)Dziękujemy mamie Wilhelma za bardzo ciekawa prezentację!

Na koniec lekcji była niespodzianka, która dla nas przygotował Polski Sklep Leuven " Polskie Specjały"- pyszne i kolorowe lizaki!!

Image result for dziekujemy


Nie zapomnieliśmy o próbie do naszego przedstawienia, które wczoraj mieliśmy okazję zaprezentować na pikniku rodzinnym w naszej szkole-niebawem będą zdjęcia na FB i  na naszej stronie szkolnej :)

z powodów technicznych reszta zdjęć znajduje się tutaj:

https://photos.app.goo.gl/B6tKkuGmlSeBUxL42Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chrzest przedszkolaka

To był ważny dzień i wiele się działo. 25 listopada jest Dniem Pluszowego Misia, dlatego świętowaliśmy razem z naszymi misiami. To było p...