niedziela, 22 października 2017

Literka I

W tym tygodniu nasze przedszkolaki poznały kolejną samogłoskę: literkę I. Wspólnie szukaliśmy wielu słów rozpoczynających się na tę literę. Najszybciej przyszły nam do głowy takie słowa jak "igła" i "igloo". Przeczytaliśmy sobie wiersz "Tańcowała igła z nitką" Jana Brzechwy, a potem wszyscy wcieliliśmy się w igły: przewlekaliśmy nici przez swoje uszy i pięknie tańczyliśmy, przyszywając guziki. Podczas zajęć plastycznych ozdobiliśmy literkę I metodą wydzieranki. Rozwiązaliśmy też karty pracy, na których musieliśmy wskazać Eskimosowi drogę do jego domku - czyli igloo. A potem sami przenieśliśmy się na Grenlandię i musieliśmy się przedostać do igloo po lodowych krach! Jak zawsze połączyliśmy naukę z dużą porcją śmiechu i zabawy.

Podczas zajęć omawialiśmy też inne słowa, które zaczynają się na literę I. Rozmawialiśmy o tym, co to znaczy być innym: że tak naprawdę każdy z nas jest inny w jakiś sposób i dużo możemy się od siebie nawzajem nauczyć. Dzieci odpowiadały też na pytania, co to jest ideał, kto to jest inżynier oraz co to znaczy, że ktoś jest inteligentny. Tyle ciekawych słów rozpoczyna się na literkę I! Ciekawe, czy uda nam się je wszystkie zapamiętać...

W środę miś Teodor, a w sobotę miś Maurycy, powędrowali do domów kolejnych przedszkolaków. Z każdym tygodniem nasi goście poznają coraz więcej polskich wierszyków i książeczek :)

W sobotę pod koniec zajęć na dzieci czekała dodatkowa atrakcja: obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności. Na spotkanie dołączyli również niektórzy uczniowie z grupy środowej, a także zaproszeni koledzy z belgijskich szkół. Nauczyciele i rodzice przygotowali inscenizację "Rzepki" Juliana Tuwima, a to wszystko w dwóch językach - po polsku i po niderlandzku. Bardzo nam się podobało!
Spacer po krach lodowych :)Nawlekamy nici na igły :)

Sobotnie arcydzieła!

Tym razem ułożyliśmy się w literę I.

The making of :)

Pani Karolina w roli kurki.

I pani Misia w roli kotka.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chrzest przedszkolaka

To był ważny dzień i wiele się działo. 25 listopada jest Dniem Pluszowego Misia, dlatego świętowaliśmy razem z naszymi misiami. To było p...