niedziela, 5 listopada 2017

Artystyczne ferie jesienneArtystyczne ferie jesienne minęły nam niezwykle szybko i bardzo miło.
Mileliśmy wielu gości i byliśmy na wycieczce w kinie.

Poniedziałek upłynął nam pod znakiem filmu.
Podczas zajęć z ekspertem, panią Iwoną Pomianowską, dowiedzieliśmy się co nieco o tym, jak powstają filmy i co to jest kamera. Mieliśmy też okazję zapoznać się z technologią 360 stopni, która wywarła na nas spore wrażenie. Wszyscy po kolei zakładaliśmy specjalne okulary, aby na moment przenieść się do teatru i doświadczyć trójwymiarowego spotkania z aktorami. Niektórzy z nas trochę się bali (bo to jednak dziwne uczucie, widzieć tak realnie coś zupełnie innego niż to, co czuje się innymi zmysłami, siedząc nadal w klasie), inni chcieli zakładać okulary bez końca 🙂
Wspaniałym wyzwaniem było dla nas nakręcenie własnego filmu 360 stopni.
W drugiej części dnia podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy telewizorki z przesuwającym się obrazem. Mieliśmy też zajęcia z języka angielskiego oraz trochę sportu: nasze panie zbudowały dla nas tor przeszkód na sali gimnastycznej! Nie zabrakło wesołych zabaw grupowych oraz żywych dyskusji.
Image result for kamera film

Wtorek był dniem fotografii i naszym gościem była pani Paulina Januszewska, która opowiedziała nam co jest potrzebne do zrobienia dobrego zdjęcia. Dała nam też wiele rad  i wskazówek jak robić ładne zdjęcia i jak pozować do zdjęć.
Po części teoretcznej nadszedł czas na robienie zdjęć-pani Paulina pokazała nam jak szybko można stworzyć studio fotograficzne-wystarczy kilka lamp, ładne tło, aparat i oczywiście model lub modelka J
Dzieci przyniosły bardzo dużo kolorowych kapeluszy, masek, peruk i okularów –efekty naszej wspólnej pracy widać na zdjęciach poniżej.
Tego dnia nie zabrakło również zabaw i prac plastycznych.

Image result for lampy fotograficzne

Czwartek był dniem, w który podzieliliśmy się na dwie grupy-starszaki pojechały do Brukseli na film “Za niebieskimi drzwiami”, ktory był wyświetlany z okazji festiwalu filmowego FilemOn  (https://filemon.be/en/), natomiast druga grupa została w Leuven i oglądała filmy w CinemaZed.
Obie wycieczki doskonale się udały! Dzieci, które były w Brukseli miały niespodziankę-poznały reżysera filmu-pana Mariusza Paleje, a po seansie mogły zadać mu wiele pytań-jak zrobiony był film, jak powstała charakteryzacja aktorów, jak długo kręci się taki film i wiele, wiele innych...
Po powrocie do szkoły obie grupy miały dużo do opowiadania J

Image result for kino

Piątek upłynął nam pod znakiem sztuki, a to wszystko dzięki pani Hani Zwierzchowskiej, która wprowadziła nas w świat rysunku, malarstwa i rzeźby.
Mieliśmy wiele ciekawych i trudnych zadań- rysowaliśmy portret poety-pana Jerzego Ficowskiego, następnie zaprojektowaliśmy I storzyliśmy swoją własną okładkę tomiku poezji, a zrobiliśmy to metodą kolażu ( doskonale wiemy teraz co to znaczy ;)).
Pod koniec dnia namalowaliśmy farbami piękne obrazy.
Okazało się, że mamy w grupie niesamowite talent plastyczne!


 Image result for paleta malarska
Na zakończenie ferii przyszli rodzice, którzy mogli podziwiać efekty naszej pracy.
Do zobaczenia w lutym na feriach zimowych! J
A oto fotorelacja:przed seansem

rozmowa z rezyserem filmu

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chrzest przedszkolaka

To był ważny dzień i wiele się działo. 25 listopada jest Dniem Pluszowego Misia, dlatego świętowaliśmy razem z naszymi misiami. To było p...