wtorek, 13 marca 2018

Literka N i literka M

Nasza przygoda z literami trwa dalej: kolejne poznane przez nas literki to M i N. Każda literka to szansa na poznanie i utrwalenie nowego słownictwa. Bardzo lubimy oglądać prezentacje pełne obrazków na daną literkę. Pani pokazuje nam kolejne ilustracje, a my nazywamy to, co widzimy. Czasami nie znamy jeszcze danego słowa, albo nie wiemy jak to powiedzieć po polsku... Ale po kilku powtórzeniach podczas lekcji wszyscy zapamiętujemy nowe wyrazy!

Tradycyjnie ozdabialiśmy nowopoznane litery: wycinkami z kolorowego papieru i odciskami paluszków. Szczególnie ten drugi sposób przypadł nam do gustu!

Oglądaliśmy teatrzyk o małpie w kąpieli, który bardzo nam się podobał. Bawiliśmy się w misie i małpki, roboty, które jadą na narty, litrkowe koło, stary niedźwiedź mocno śpi, nasionka i ogrodnika oraz w liczne zabawy z chustą animacyjną. Dowiedzieliśmy się co nieco o nutach i pięciolinii; na zajęciach środowych nawet narysowaliśmy kilka nutek według wierszyka, który przeczytała nam pani.

Obejrzeliśmy też piękny filmik o wzroście nasionek: mogą się z nich rozwinąć różne rośliny, kwiaty, drzewa, trawa, a nawet warzywa. Zachwycające zjawisko!
Wszyscy też nieźle się uśmialiśmy, kiedy na pytanie pani o jedną z części rośliny, po usłyszeniu podpowiedzi: zaczyna się na ło... ktoś odpowiedział: łogonek! Chodziło oczywiście o łodygę :)

Nasi misiowi przyjaciele Teodor i Maurycy odwiedzają kolejych przedszkolakow. Byli już u prawie wszystkich! Dziękujemy dzieciom za troskliwą opiekę nad misiami.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chrzest przedszkolaka

To był ważny dzień i wiele się działo. 25 listopada jest Dniem Pluszowego Misia, dlatego świętowaliśmy razem z naszymi misiami. To było p...