środa, 7 lutego 2018

Literka J

Kolejny przystanek w naszej literkowej podróży to... J!
J jak jajko, jabłko, jezioro, jesień, jeden, jeleń, jagody, język i oczywiście nasz ulubiony jeż :)

Co zatem robiliśmy na zajęciach? Na początku jak zwykle powtarzaliśmy poznane już literki, tym razem w formie gimnastyki: próbowaliśmy pokazać różne litery za pomocą naszych ciał i paluszków. Było dużo śmiechu i dziwnych figur, ale nie ominęliśmy ani jednej litery!

Powtórzyliśmy też wiersz naszego bieżącego roku przedszkolnego: "Abecadło" Juliana Tuwima. Wiele dzieci zna już spore części tego wiersza na pamięć - brawo!

Podczas zajęć plastycznych ozdabialiśmy literę J, jednocześnie ćwicząc nasze umiejętności wycinania i klejenia. Później ćwiczyliśmy także motorykę naszych rączek, rysując szlaczki według wzorów narysowanych przez panią na tablicy.

Na zajęciach ruchowych ostrożnie przenosiliśmy jajko na drugą stronę kuchni... żeby się tylko nie potłukło! Czytaliśmy też śmieszne opowiadanie o jajku pani skowronkowej - za każdym razem, kiedy padło słowo "jajko", musieliśmy wstać i z powrotem usiąść... pod koniec nieźle bolały nas nogi! Nie mogło też zabraknąć zabawy w jeża oraz gimnastyki buzi i języka.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chrzest przedszkolaka

To był ważny dzień i wiele się działo. 25 listopada jest Dniem Pluszowego Misia, dlatego świętowaliśmy razem z naszymi misiami. To było p...