niedziela, 10 grudnia 2017

Literka C, świąteczna paczka i wizyta świętego Mikołaja!

Kolejna poznawana przez nas literka to C: mnóstwo nowych słów i wspaniałych okazji do rozmów! 

W ramach wprowadzenia do zajęć mogliśmy wyciągać z worka przeróżne rzeczy, połączone jedną właściwością - wszystkie ich nazwy zaczynały się na literę C. I tak oto mieliśmy okazję poznać różnymi zmysłami cytrynę, cukinię, cebulę, centymetr, cynamon, cymbałki, cukier...

Rozmawialiśmy też o witaminie C i dowiedzieliśmy się, że można ją znaleźć nie tylko w tabletkach i kropelkach, ale także w świeżych warzywach i owocach. Jesteśmy zgodni co do tego, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne dla naszej odporności - a cukier i cukierki już niekoniecznie :) Na koniec pogadanki wspólnie zatańczyliśmy witaminowy taniec.

Jak zawsze nie zabrakło też wspólnego czytania, kolorowania oraz wesołych zabaw. Jednak to, co chyba najbardziej utkwi nam w pamięci z ostatnich zajęć, to wizyta bardzo specjalnych gości: ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA i jego pomocnika bałwanka Olafa, którzy przynieśli dla nas wspaniałe prezenty! Z tej okazji przedszkolaki zarówno w środę, jak i w sobotę zgromadziły się na sali gimnastycznej razem z dziećmi szkolnymi i wspólnie śpiewaliśmy kolędy dla Mikołaja. To było wspaniałe przeżycie :) Dziękujemy Ci, święty Mikołaju, i zapraszamy z powrotem za rok! Obiecujemy, że będziemy grzeczni!

W tym roku jednak nie tylko dostajemy prezenty, ale także dajemy je innym, potrzebującym dzieciom. W ostatnim miesiącu nasza szkoła zorganizowała zbiórkę przyborów szkolnych oraz kosmetyków dla dzieci z Domu Dziecka w Ełku. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej świątecznej akcji! Uczniowie naszej szkoły pomogli pakować wszystkie prezenty, a także wykonali kartkę świąteczną dla dzieci z Domu Dziecka - na wielkiej choince wszyscy wykonaliśmy swoje odciski palców. Mamy nadzieję, że nasze podarunki wywołają uśmiech na twarzach dzieci.

Fotorelacja z tego tygodnia podzielona jest na trzy części - najpierw zdjęcia z regularnej części zajęć przedszkolnych w środę i sobotę, później świąteczna akcja pakowania prezentów oraz przygotowywania kartki bożonarodzeniowej, a na sam koniec dokumentacja radosnej wizyty świętego Mikołaja :)


Część I - Przedszkole

 

 

Powtarzamy pory roku :)


 

 

 

 

 

 

 Oglądamy dzienniczek Misia Teodora :)Czas na urozmaicenie - raz przy stolikach, raz na podłodze!

Witaminowy taniec :)


C jak cymbałki.
C jak cukinia!


Cebula... tylko nie to!


Mierzymy wzdłuż i wszerz :)


Malowanie bałwanków na zajęciach dodatkowych JMS.Część II - Świąteczna paczkaCzęść III - Mikołaj
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chrzest przedszkolaka

To był ważny dzień i wiele się działo. 25 listopada jest Dniem Pluszowego Misia, dlatego świętowaliśmy razem z naszymi misiami. To było p...