niedziela, 3 grudnia 2017

Literka B

W tym tygodniu przyszedł czas na poznanie pierwszej spółgłoski... B! Nasze zajęcia wypełnione były słowami zaczynającymi się na tę literę: odgadywaliśmy nazwy obrazków z przedmiotami na B, dmuchaliśmy balony, malowaliśmy paluszkami bałwany, słuchaliśmy wierszyka o bocianie i lepiliśmy bałwany w powietrzu. Powtarzaliśmy też wszystkie samogłoski, które już poznaliśmy: pamiętamy je bardzo dobrze! 

W środę nasza pani Michalina obchodziła swoje urodziny, dlatego zaśpiewaliśmy jej głośne STO LAT, zjedliśmy poczęstunek, który pani dla nas przygotowała, a nawet trochę potańczyliśmy z naszymi balonami.

Pod koniec środowych zajęć czekała na nas inna niespodzianka: odwiedziła nas prawdziwa wiedźma i przygotowała dla nas andrzejkowe wróżby! Co nieco dowiedzieliśmy się na temat możliwej przyszłości naszych mężów i żon :)

W sobotę natomiast mogliśmy pozować do klasowego zdjęcia, które będzie dla nas piękną pamiątką.

Jak w każdym tygodniu czytaliśmy naszym misiom Teodorowi i Maurycemu, a oni poszli odwiedzić kolejne przedszkolaki w ich domach.

Niestety fotorelacja w tym tygodniu jest głównie z zajęć sobotnich - ale to nie szkodzi, bo zajęcia środowe były tak emocjonujące, że na pewno dobrze zapisały się w pamięci obecnych dzieci :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chrzest przedszkolaka

To był ważny dzień i wiele się działo. 25 listopada jest Dniem Pluszowego Misia, dlatego świętowaliśmy razem z naszymi misiami. To było p...